Dizzy Mizz Lizzy & C.V. Jørgensen
+ Sko/Torp
22. juni 2018 i Østre Anlæg, Holbæk
Nedtælling til koncerten
Dag(e)
:
Time(r)
:
Minut(ter)
:
Sekund(er)

Nedtælling til koncerten
Dag(e)
:
Time(r)
:
Minut(ter)
:
Sekund(er)
Dizzy Mizz Lizzy & C.V. Jørgensen
+ Sko/Torp
22. juni 2018 i Østre Anlæg, Holbæk
ROCKBÆK vender tilbage til trærødderne i Østre Anlæg Holbæk
ROCKBÆK vender tilbage til parken – hvor ROCKBÆK blev født. Her oser af rockhygge blandt belyste træer og den smukke sø, som løfter en koncert til noget helt særligt … dem der har oplevet ROCKBÆK i Østre Anlæg, ved hvad vi taler om.
Men også musikken bliver noget helt ekstraordinært med to af de største danske rocknavne af en vis kaliber. ROCKBÆK er stolte over at kunne præsentere Dizzy Mizz Lizzy, som i 2018 er pladeaktuelle med nye sange, men publikum bliver selvfølgelig ikke snydt for de gamle rockklassikere.
Derudover kan ROCKBÆK også præsentere ikke mindre end en af Danmarks største sangskrivere, nemlig selveste C.V. Jørgensen, som efter en pause på 8 år har fået lysten til at spille koncert igen.
Det bliver et stort rockbrag i en lille oase midt i Holbæk by, hvor stemningen nærmer sig det intime og oplevelsen er mere end bare en almindelig koncert.

Østre Anlæg
22. juni 2018
Østre Anlæg 4300 Holbæk

25. august 2018
Filmtorvet 4300 Holbæk